Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Avrupa Birliği, kripto yasası MiCA üzerinde anlaşmaya vardı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Avrupa Birliği, Kripto Varlıkları Pazarları için Regülasyon 'u (MiCA) onayladı. AB konseyine üye hükümetlerin diplomatları yasa metni üzerinde anlaşmaya vardı.

MiCA ile AB'de faaliyet gösterecek kripto cüzdanlar ve borsalar, ilk kez bir lisans düzenlemesine kavuşuyor. Yasa, Terra'da yaşanan çöküş gibi durumların önlenmesini amaçlıyor. Bu nedenle yasa kapsamında sabit coin'lere rezerv gereksinimi getirilecek.

Ayrıca fon transferlerine yönelik ayrı bir yasa da cüzdan sağlayıcı şirketlerin, müşterilerinin kimliğini doğrulamasını şart olarak belirliyor. Bu sayede kara para aklama eylemlerinin önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Haziran ayından bu yana tartışılan yasa, sonunda onaydan geçmiş oldu. Yasanın Avrupa Parlementosu'ndan geçmesi ve Avrupa Birliği'nin resmi gazetesinde yayınlanmasının ardından 2024'te yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.