Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Artırılmış ve sanal gerçeklik çözümlerine odaklanan Exar, 2,4 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Artırılmış ve sanal gerçeklik odaklı çözümler geliştiren yerli bir girişim olarak karşımıza çıkan Exar, yatırım aldığını duyurdu. Exar tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 2,4 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı. Exar'ın yatırımı, Actonn VC, Soner Babüroğlu ve Ozan Kozan'dan geldi.

Alınan yatırım, Exar'ın Ar-Ge faaliyetlerini güçlendirmenin yanı sıra şirketin yurt dışı pazarlarda büyümesi için de kullanılacak. 2022 yılında Emir Coşkun, Hasan Koyuncu ve Murathan Demirci tarafından kurulan Exar, odağına artırılmış ve sanal gerçeklik teknolojilerini alıyor.

Exar'ın sundukları arasında sanal fabrika turları, uzaktan yönetilebilen teknik/mekanik operasyonlar, CAD senkronizasyonlu sanal ürün deneyimleme araçları ve artırılmış gerçeklik destekli görsel simülasyonları yer alıyor. Sadece artırılmış ve sanal gerçeklik teknolojileriyle sınırlı kalmayan Exar, yapay zeka odaklı çözümler de geliştiriyor.

Exar'ın temel amacı ise yapay zeka entegrasyonları, nesnelerin interneti (IoT) ve bulut sistemleri alanında çözümler geliştirerek teknolojik ekosistemler kurmak.

Alınan bu yatırımın şirketin Ar-Ge faaliyetlerini güçlendirmek ve yurt dışı pazarlarda genişlemek amacıyla stratejik bir şekilde kullanılacağını paylaşan Exar kurucu ortağı Hasan Koyuncu, bu kaynakların inovasyon ve teknolojik gelişmelerle rekabet avantajlarını artırmak için Ar-Ge projelerine yönlendirileceğini ve aynı zamanda uluslararası arenada varlıklarını güçlendirmek için pazar geliştirme faaliyetlerine harcanacağını da sözlerine ekledi.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.