Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Arda Kutsal, NFT odaklı bir söyleşi ile Refik Anadol'u ağırlayacak

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Webrazzi kurucusu ve CEO'su Arda Kutsal, NFT odaklı bir söyleşi ile Refik Anadol'u ART & TECH for GOOD SUMMIT 2022’de ağırlayacak. 14 Mayıs Cumartesi günü saat 9:15'te başlayacak olan oturum, 42 Maslak'da yer alan ESA Espor Arena'da gerçekleşecek. Oturum kapsamında NFT, dijital sanat, metaverse ve web3 kavramları detaylı bir şekilde konuşulacak.

Dünyaca ünlü dijital sanatçı Refik Anadol, şimdiye kadar dünyanın dört bir yanında yaptığı başarılı işlerle gündeme geldi. Refik Anadol'un Open Sea'de yayınlanan 'Machine Hallucinations – Nature Dreams : AI Data Sculpture 2021 1/1' eserinin 300.69420 ETH'e mabu isimli koleksiyoner tarafından satın alındığını sizlere aktarmıştık. O dönem için söz konusu eser yaklaşık 1.2 milyon dolara satılmıştı.

Ayrıca Refik Anadol yakın zamanda MoMa, König Galerie, Art Basel Miami ve Dubai'de gerçekleşen World Conference on Creative Economy'de sergilediği eserler ve enstalasyonlar ile sıkça adından söz ettirdi.

Bu çalışmalara ek olarak Anadol, bir süre önce Refik Anadol Studio'nun ürettiği metaverse projesi Dataland'i duyurdu. Anadol ve ekibi Dataland'in üretiminde Dalle'den destek aldığını dile getiriyor. Bu noktada OpenAI'ın DALL-E'nin yeni bir sürümünü oluşturduğunu hatırlatalım. DALL-E 2, orijinal sistemin daha yüksek çözünürlüklü ve daha düşük gecikme süreli bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor.

Gn from DATALAND! Sunset and sunrise experience from two different Urban Dreams :) #dalle2 pic.twitter.com/oT89hv57IW

— Refik Anadol (@refikanadol) April 28, 2022Son olarak Refik Anadol'un SpaceX Inspiration4 görevi kapsamında SpaceX ile iş birliği yaptığını hatırlatmakta fayda var.

I guess our epic collaboration with @SpaceX @nftcws for @inspiration4x project is getting attention! Yes, it’s true and one of the most meaningful NFT project to directly support @StJude Hospital ! pic.twitter.com/mVNVYTTOcu

— Refik Anadol (@refikanadol) January 18, 2022İyi bir NFT koleksiyoneri olan Arda Kutsal'ın Refik Anadol'u ağırlayacağı NFT odaklı söyleşi, izleyicilerin aklındaki pek çok soruyu yanıtlarken, NFT ve Metaverse konusunda yeni bir bakış açısı kazanmalarını sağlayacak.

Bu NFT projesi sanıyorum veri açısından uğraştığımız en kapsamlı NFT projelerimizden biri oldu! SpaceX telemetri verileri + TRISH astronot fizyolojik verileri!!! https://t.co/Y2L9GbPghc

— Refik Anadol (@refikanadol) March 23, 2022Etkinlikte katılımcıları neler bekliyor?​


13 ile 15 Mayıs tarihleri arasında 42 Maslak’ta yer alan goodspaces tarafından düzenlenen ART & TECH for GOOD SUMMIT 2022, ESA Espor Arena'nın yanı sıra goodspaces sergi ve etkileşim alanında da gerçekleşecek.

13-14-15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek ART & TECH for GOOD SUMMIT 2022, Metaverse, NFT ve Web3'e odaklanıyor. Etkinlik katılımcılara ücretli ve ücretsiz geniş bir program sunuyor. Konusunda uzman konuşmacıların yer alacağı panellerin ve özel söyleşilerin yanı sıra yeni nesil deneyimler de katılımcılarla buluşturulacak. Bu kapsamda sanal ve artırılmış gerçeklik deneyimleri, NFT sergi, ‘Digital Art Party’, dijital sanatı ve müziği bir araya getirecek konserler gerçekleşecek.

ART & TECH for GOOD SUMMIT 2022'nin etkileyici bir NFT sergisine ev sahipliği yaptığını belirtelim. Katılımcılar, sergiyi 3 gün boyunca goodspaces Exbition Hall, Artopol Art Gallery, Yiğit Yazıcı 42 Maslak Atelier ve Luca Fine Art’ta ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. Ayrıca söz konusu sergi, özel söyleşilerle de renk kazanacak.

13 Mayıs Cuma akşamı BeeGee ve Hakan Yılmaz‘ın performans sergileyeceği sıra dışı ‘Digital Art Party', dijital sanatı ve müziği bir araya getirecek. Hakan Yılmaz'ın daha önce NFT ve Dijital Sanat video serimize konuk olduğunu hatırlatalım.

14 Mayıs Cumartesi günü, katılımcılar, Sanat ve Teknoloji Zirvesi'nde kültür - sanat, medya, yaratıcılık sektörlerinin önde gelen isimlerini izleme şansı yakalayacak. Goodspaces sergi ve etkileşim alanı ve ESA Espor Arena’da gerçekleşecek panellerde konuşmacılar, katılımcılara bilgi birikimlerini aktaracak. Konuşmacılar arasında Arda Kutsal, Refik Anadol, David McWilliams, Levent Erden ve Haluk Levent'in yanında birçok sanatçı, iş insanı ve sivil toplum kuruluşu lideri yer alacak.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.