Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü gözlerinizle ödeme yapmanızı sağlayacak

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Apple'ın 2023'te tanıtmayı planladığı karma gerçeklik gözlüğü yeni özellikleriyle gündeme geldi. Geliştirme sürecine yakından tanık olan ve bu konuda The Information'a konuşan iki kaynak, karma gerçeklik gözlüğünde iris tanıma teknolojisi kullanılacağını açıkladı. Kullanıcılar, iris tanıma teknolojisiyle platforma giriş yapabilecek ve ödeme işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Apple'ın yüz tanıma teknolojisi Face ID'yi akıllara getiren özellik, Apple'ın parmak izi tanıma özelliğine yeni bir katman ekliyor. iris tanıma teknolojisi ürünün, Quest Pro ile rekabetinde elini güçlendirebilir. Hatırlarsanız Meta CEO'su Mark Zuckerberg, geçtiğimiz aylarda şirket içi toplantı sırasında, Apple ve Meta'nın, metaverse inşa etmek için çok derin ve felsefi bir rekabet içinde olduğuna inandığını dile getirmişti.

Quest Pro, göz ve yüz hareketini izleyebilen içe dönük kameralara sahip ancak şu an için bu kameraları kimlik doğrulama için kullanmıyor. Paylaşılan bilgilere göre Apple, kullanıcıların bacaklarını yakalamak için aşağıya bakan kameralar da kullanacak. Mark Zuckerberg'in Connect etkinliğinde Horizon Avatarlarına bacak ekleneceğini yeni açıkladığını düşünürsek, Apple'a kıyasla Meta'nın vücudunun bir kısmını hala anlamaya çalıştığını söylemek mümkün.

Ayrıca temmuz ayında AR/VR başlıkları alanında birbirinden farklı patent başvurusunda bulunan Apple, ten tene teması tespit etmek için eldiven kullanımıyla ilgili olarak birden fazla patent aldığını hatırlatalım. .Apple'ın VR Eldivenleri bir imleci hareket ettirebilecek, sayfaları kaydırabilecek, bir belgeyi açabilecek ve arayüz üzerinde bir seçim yapabilecek. Ayrıca Apple AR/VR gözlükleri kullanılırken, tüm bu işlemler ten tene teması ile gerçekleştirilebilecek. AR/VR başlıklarında bulunan kamera veya radyo frekansı tabanlı bir sistemin parmakları izlemesi de mümkün olacak.

Bunlara ek olarak Bloomberg'ten Mark Gurman tarafından paylaşılan bilgilere göre Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü gücünü M2 çipinden alabilir. Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü, Quest Pro'nun yaklaşık iki katı olan bir meblağ ile yani 3 bin dolar fiyat etiketiyle kullanıcılara sunulması planlanıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.