Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Apple'dan uzaktan çalışanlara zorluk: Rozetlerle çalışan katılımı izleniyor

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Pandemi ile geçici sandığımız, ancak bir süre sonra çoğu şirketin hayatında kalıcı hale dönüşen uzaktan ve hibrit çalışma, bir süredir Apple çalışanları ve yönetimi tarafından da benimsenmiş durumda. Ancak Apple çalışanlarının ofislere geri dönmesini istiyor ve bu kapsamda kısmi yıldırma politikalarını hayata geçiriyor gibi duruyor. Platformer'dan Zoë Schiffer'ın aktardığı bilgilere göre şirket, çalışanların haftada en az üç kez ofise gelmelerini sağlamak için rozet kayıtları aracılığıyla katılımlarını yakından izliyor.

Schiffer'ın Twitter gönderisine göre çalışan katılımını takip eden Apple, haftada 3 kez gelmeyen çalışanlara daha fazla uyarı verecek. Bu ne demek? Kurallara uyulmadığında Apple'ın izlediği bazı politikalar mevcut. Mesela Apple'daki bazı kuruluşlarda çalışanlara kurallara uymamanın işten çıkarılmayla sonuçlanabileceği söyleniyor, ancak Schiffer bunun şirket çapında bir politika gibi görünmediğini söylüyor.

NEW: Apple is tracking employee attendance (via badge records) and will give employees escalating warnings if they don't come in 3x per week.

ALSO: Elon Musk sent Twitter employees an email at 2:30am saying the "office is not optional" and noting SF was half empty yesterday.

— Zoë Schiffer (@ZoeSchiffer) March 22, 2023Çoğu şirket gibi Apple da pandemide uzaktan çalışmaya geçti. Şirketin politikaları, düzenli olarak değişti, ancak neredeyse bir yıl önce, yüz yüze çalışmaya geçiş için ofislere hibrit bir dönüş yaşandı. Şirketin politikası, geçtiğimiz eylül ayından beri haftada en az üç gün yüz yüze çalışmayı gerektiriyor.

Aslında bazı çalışanlar bu kapsamda işten çıkarılma ile korkutulsa da şirket diğer teknoloji devlerinin aksine özellikle toplu işten çıkarmalar yapmıyor. Apple'ın işten çıkarma yerine farklı şekilde maliyetleri düşürme hedefi var. Paylaşılan bilgilere göre Apple, bazı ekipler için ikramiyeleri ertelerken, işe alımları dondurduğu departman sayısını artırıyor. İkramiyeleri dağıtım programının değiştirilmesi operasyonları, kurumsal perakendeyi ve şirket içindeki belli grupları etkileyebiliyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.