Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Apple, Covid-19 kısıtlamaları nedeniyle iPhone 14 Pro modellerinin üretiminin geçici olarak azalacağını açıkladı

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Covid-19, artık eskisi kadar konuşmadığımız bir salgın olsa da globalde hala ciddi etkiler yaratmaya devam ediyor. Çin'de hâlâ Covid-19 kısıtlamaları mevcut ve bu bazı teknoloji şirketlerine de etki ediyor. Apple da bu şirketlerden biri. Bu kısıtlamaların bir etkisi olarak teknoloji devi, Çin'in Zhengzhou kentindeki birincil iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max montaj tesisindeki iPhone 14 üretimini geçici olarak azalttığını açıkladı.

Apple, yeni iPhone 14 serisinin profesyonel modellerine yönelik talebin fazla olduğunu, ancak Çin'deki karantina kısıtlamasının daha önceki sevkiyat tahminlerini düşürmesine neden olduğunu söyledi. Çin'deki fabrika, Foxconn tarafından işletiliyor ve azaltılmış kapasite ile çalışıyor. Bu nedenle Apple, kendilerine daha az ünite geleceğini ve müşterilerin cihaz sipariş ederken daha uzun bekleme süreleri yaşayacağını belirtiyor.

Çin, bu ayın başlarında Foxconn'un Zhengzhou'daki fabrikasını da içeren alanın yedi günlük bir karantinaya alınması konusunda talimat verdi. Söz konusu fabrika, Apple'ın akıllı telefonlarının en büyük üretim sahası ve yaklaşık 200 bin işçiye ev sahipliği yapıyor. Foxconn'a ait tesis, mevcut nesildeki iPhone telefonlarının beşinden dördünü üretiyor.

Aslında bu durum çok da şaşırtıcı değil. Zira Apple CEO'su Tim Cook, geçen ay yaptığı son kazanç çağrısında, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max için arzın piyasaya sürülmesinden bu yana kısıtlı olduğunu söylemişti. Bu cihazlara olan talebi karşılamak için çok çalıştıklarını da dile getirmişti. Hatta bu açıklama sırasında iPhone 14 ailesine geçiş yapan kullanıcıların büyük oranda iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerini tercih ettiği bilgisi de paylaşılmıştı.

Ülkemizde iPhone 14 Pro modeli 39.999 TL'den, iPhone 14 Pro Max modeli ise 43.999 TL'den başlıyor. Kısacası bizim bu cihazları satın almamızı etkileyen tek şey üretimlerinin azalması değil. Ancak bu konuda globaldeki gelişmeleri takip ediyor olacağız.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.