Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Apple, Bitcoin ile Bahşiş Özelliği Olan Damus’u Çıkaracak Mı?

  • Konbuyu başlatan Batuhan Dursun
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Batuhan Dursun

Misafir
Apple, Bitcoin ile Bahşiş Özelliği Olan Damus’u Çıkaracak Mı?

Nostr protokolü üzerinde oluşturulan bir sosyal medya uygulaması olan ve Bitcoin ile bahşiş imkanı da sağlayan Damus, Apple‘dan dışarı atılma gözdağı aldı. Şayet içinde Bitcoin bahşiş özelliğinin de olduğu bazı geliştirmeler 2 hafta içinde güncellenmezse, Damus, App Store’dan çıkartılma durumu söz konusu.

Apple’dan Damus geliştiricilerine gönderilen uyarıda, 14 gün içinde App Store Kuralları’nın gerektirdiği şekilde uyumluluk şartları sağlanmazsa Damus’un, App Store’dan kaldırılacağı ifade edildi.

Bitcoin özelliği için de geçerli mi?​


Apple’dan yapılan uyarıda, Damus’un “zaps” adında olan ve birçok farklı özellikler barındıran geliştirmelerini de içeriyor. Kullanıcılar ürettikleri içerikler üzerinden diğer kullanıcılardan bahşiş alabiliyor. Bahşişler, Lightning Ağı üzerinden hızlı şekilde ve düşük ondalıktaki satoshi’ler halinde de yollanabiliyor.

Apple’ın uyarısında doğrudan olarak “Bitcoin” kelimesi geçmese de, “uygulama dışı bahşiş gönderildiğini fark etmiş bulunmaktayız” deniliyor.

Ayrıca Apple’ın App Store prosedürlerine göre, bazı istisnalar dışında, uygulama içindeki mal ve hizmetler için farklı ödeme yöntemleri kullanmak yasak… Bu durum uzun zamandır, başta oyun geliştiricileri olmak üzere birçok farklı sektör paydaşından önemli eleştirilere maruz kalıyordu.

Damus’tan yapılan açıklamada ise, bu özellik sayesinde herhangi bir hizmet ya da mal satışının olmadığı, sadece bahşiş butonunun olduğu ifade edildi.

Bizleri Websitemizden, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Kripto Bloğu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Apple, Bitcoin ile Bahşiş Özelliği Olan Damus’u Çıkaracak Mı? yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.