Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Alphabet'in sağlık teknolojisi kolu Verily, 1 milyar dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Alphabet bünyesinde yer alan, kişilere özel olarak tasarlanmış veriye dayalı sağlık ürünleri geliştiren Verily, Alphabet tarafından yönetilen turda 1 milyar dolar yatırım aldı. Verily, yeni yatırımla stratejik ortaklıklar, iş geliştirme ve satın almalara yönelik yatırımları değerlendireceğini açıkladı.

Şirketin resmi duyurusunda, yönetim ekibinde Ocak 2023'te yürürlüğe girecek değişiklikleri de açıkladı. Buna göre şirketin kurucusu Andy Conrad, Verily yönetim kurulu başkanı olacak. Deepak Ahuja da bu ayın sonuna kadar CFO'luk görevini bırakacak. Şirketin başkanı olan Stephen Gillett, CEO'luğa terfi edecek. Zamanında Verily'ye operasyonel danışman olarak ve şirketin siber güvenlik çabalarına liderlik etmek için katılan Gillett, o dönemde, şu anda Google Cloud'un bir parçası olan siber güvenlik şirketi Chronicle'ın kurucu ortağı ve CEO'suydu.

Verily, insanların sağlıklarını yönetme şeklini ve sağlık hizmetinin sunulma şeklini değiştirmek için insanı önceleyen ve veriye dayalı bir yaklaşıma sahip. 2015 yılında Google X'ten doğan Verily, kapsamlı bir kanıt görünümüne dayalı olarak bir kişi için en iyi çözümlere ulaşmak için klinik, sosyal, davranışsal ve gerçek dünya dahil olmak üzere çok çeşitli kaynaklardan veri üretmeye ve etkinleştirmeye odaklanıyor. Şirket, tüm sağlık hizmeti ekosisteminin daha iyi sağlık sonuçları elde etmesini sağlamak için teknolojiyi ve veri bilimini kulanıyor.

2021'de şirket, klinik deney sistemini genişletmek için araştırma yazılımı geliştiricisi SignalPath'i satın aldı. Ayrıca Lumea, L'Oreal, Mayo Clinic ve Microsoft ile ortaklık kurdu.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.