Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Açık Sarı ve Gri Saçların Dostu Mor Şampuan

• Konbuyu başlatan Burcu F.
  • Başlangıç tarihi
B

Burcu F.

Misafir
Son zamanlarda kadınların çoğunun saçında ombre ve sombre modasını görmekteyiz. Saçlarda balyajlar, hafif geçişler veya ışıltılar hemen hemen tüm kadınların saçlarına uyguladığı işlemler. Ancak bu işlemler uygulandıktan sonra rengi muhafaza etmek ve saçın daha sağlıklı olması için saç bakımlarınız oldukça önemli. İşte tam bu noktada imdadımıza mor şampuan yetişiyor.

NEDİR BU MOR ŞAMPUAN?​

Mor şampuan saçlarda istenmeyen yansımaları ortadan kaldırmayı hedefler. Mor bir rengi olan bu şampuan, sarı renk ile kontrast yarattığı için saçlardaki çiğ sarı rengin yerine daha küllü ve yumuşak bir yansıma bırakıyor.

MOR ŞAMPUANI NASIL KULLANMALIYIZ?​

women using purple shampoo

Öncelikle güzel bir mor şampuan tercih etmelisiniz. Mor şampuanınızı ıslak saçınıza uygulayıp 5-10 dk beklemeniz gerekiyor. Daha sonra saçınızı ılık su ile durulayın. En son mor şampuan kremini kullanarak saçınızı kremden arındırın. Şampuanı haftada en fazla 2 kez kullanmanız çok önemli. Eğer ki 2 kereden fazla kullanırsanız saçlarınızda koyulaşma başlayacaktır. Şampuanı düzenli kullanmanız şart, düzenli kullanımda 2 haftada etkisini göreceksiniz. Bazı mor şampuanların elde iz bırakma ihtimaline karşı eldiven takmanızı tavsiye ediyorum, ama her şampuan elde iz bırakacak diye bir şey söz konusu değil.

MOR ŞAMPUAN ÖNERİLERİ​

1-KERASTASE BLOND ABSOLU CICA EXTREME SERİSİ​

Kérastase Yeni Serisi Blond Absolu Cicaextreme

Hepimiz biliyoruz ki sarı saçlar işlem gördükten sonra nemini kaybeder ve yıpranır. Saçlarınız o soft rengini alsın aynı zamanda nemlensin istiyorsanız Kerastase Blond Absolu tam size göre! Kerastase serisine ait şampuan, gece serumu, ve saç kremi saçlarınıza yoğun nemlendirme sağlayacaktır.

2- L’OREAL PROFESSIONNEL SERIE EXPERT SILVER MOR ŞAMPUAN​

L'Oréal Professionnel Serie Expert Silver | Trilabshop.com

L’oreal Silver Mor Şampuan, gelişmiş formülü ile platin sarı, gri saçlarınızı istenmeyen sarı yansımalardan ve çiğ turunculaşmalardan düzenli kullanımda kurtarmaktadır. Expert silver şampuan aynı zamanda saçlarınıza ışıltı ve nem sağlamaktadır.

3-JOHN FRIEDA TURUNCULAŞMA KARŞITI MOR ŞAMPUAN​

image.png

Bu şampuanı kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim ki saçlarınızı nemlendiriyor ve çok temiz bir bakım sağlıyor. Temizden kastım; nemlendirirken aynı zamanda yağlı bir görüntü bırakmıyor. Saçınızı yıpratmıyor.Ama gelelim turunculaşmalarda etkisine, saçlarımda etkisini göremedim tamam çok güzel ama ben o şampuanı turunculaşma gitmesi için almıştım sonuç hüsran oldu benim için.

4-NASHI REFRESH SILVER​

Nashi Life Silver Platin ve Beyaz Saçlar İçin Turuncu Önleyici Gümüş  Yansıma Şampuanı 250ml

Mor şampuanlar arasında en çok tercih edilen şampuanlardan biri de Nashi Refresh Silver şampuan. Saçınızdaki yansımaları ve turunculukları düzenli kullanımda soft rengine kavuşturur. Düzenli kullanımda cila masraflarından da kurtulmuş olursunuz. Fakat saçınızın rengini düzenlerken aşırı derece kuruluk yapmıyor değil. Bu yüzden bu şampuanı tercih ettiğinizde iyi bir nemlendirici krem ile saçlarınızı korumanızı öneriyorum.

5- ELSEVE COLOR-VIVE TURUNCULAŞMA KARŞITI MOR ŞAMPUAN​

loreal-paris-elvive-purple-shampoo-and-conditioner-educational-module2-texture.jpg

Evet gelelim Elseve’nin turunculaşma karşıtı mor şampuanına. Bu şampuan piyasadaki diğer şampuanlara göre hem daha ulaşılır hem de fiyat olarak oldukça makuldür. Bu kadar uygun fiyatlı bir ürünün böyle güzel sonuçlar vereceğini tahmin edemezdim. Saçlarınızı tonlama konusunda oldukça iyi, ayrıca mor serinin mor kremi de saçınıza oldukça nemli bir dokunuş sağlıyor. Elseve’nin bu şampuan ve kremine kozmetik mağazalarından ulaşabilirsiniz.

Saç bakım ürünlerinin fiyatlarının ne kadar yüksek olduğuna ben de bizzat şahidim. Fakat alışveriş sitelerinden indirimli fiyatları yakalayabilirsiniz. Tüm siteleri takip etmek zor gelirse indimi uygulaması tam size göre.

Saçınıza cila yaptırarakta daha soft ve turuncudan daha uzak bir görüntü elde edebilirsiniz. Ancak cilanın saçta kalma süresi saç bakımınıza ve şampuan kullanımınıza göre değişmektedir. Bu yüzden saçınıza özel bakım yapmayı ihmal etmemeniz gerekir . Özel bakımdan kastım mor şampuan ve kremini uygulamalısınız, ayrıca saçlarınızı mümkün oldukça ılık su ile yıkamaya özen gösterin. Şampuanı düzenli kullanmaya özen gösterip, saçlarınızı nemsiz bırakmazsanız o doğal görüntüyü elde edeceğinizi unutmayın. Sizin de saçınız için bakım önerileriniz varsa yorumunuzu bekliyoruz.

The post Açık Sarı ve Gri Saçların Dostu Mor Şampuan appeared first on Eldori Blog.

Kaynak : Eldori

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.