Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

ABD Senatöründen Olumlu Mesaj: Kripto Paralar İyi Yönde Kullanılabilir

• Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Kripto paralara karşı olumsuz bir tavır sergileyen Warren; dün Hazine Bakanı Janet Yellen’ı hareket etmeye çağırmıştı. Ancak ABD senatörü Elizabeth Warren, katıldığı programda şaşırtıcı şekilde olumlu açıklamalarda yaptı.

Kripto paraların bir an önce regüle edilmesi gerektiğini belirten Warren; CNBC’deki Squawk Box programına katıldı. Programda “kripto paraların hangi yönde iyi kulanılabileceği ve hangi yönde risk oluşturabileceği” araştırılmalı dedi.

Amacının regülasyon olduğunu belirten Warren; kripto paraların iyi alanlarda da kullanılabileceğini düşündüğünü belirtti. Regülasyonların Merkez bankası dijital paralarının ve banka hesabı olmayan insanların sisteme katılması için çözüm olabileceğini belirtti. ABD’li senatör şu sözlerle kendisini ifade etti; “Küçük yatırımcı, küçük trader yok olana kadar beklemek istemiyorum. Tarihten ders almak gerekir. İlaçları ne zaman regüle ettiğimize bakalım. Ne zamanki Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) ‘Biz bu ilaçları test edeceğiz ve ona göre izin vereceğiz.’ dedi, o zaman bu sektör çok daha fazla yatırım aldı. Ve bu endüstri şu anda tüm dünyaya katkı veriyor. Açıkçası ben beklemek istemiyorum. Bir sürü insan, küçük yatırımcı, trader yok olana kadar beklemek istemiyorum. En başından konulan kurallar herkese güven verir.”

ABD senatörü Elizabeth Warren, dijital paralar gerçekten ilgi çekici. Büyük bankaların tüm ülkedeki tüketiciye ulaşma konusunda sınıfta kaldığını söyleyebiliriz. Milyonlarca insanın banka hesabı yok. İnsanların banka hesabı olsa bile faturalarını ödeyemiyorlar. Dijital paralar ve merkez bankası dijital paraları bu konuda çözüm olabilir. Bu bizim önümüzü açabilir, sisteme daha fazla insanın girmesini sağlayabilir şeklinde yorumlar yaptı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

ABD Senatöründen Olumlu Mesaj: Kripto Paralar İyi Yönde Kullanılabilir yazısı ilk önce Kripto Blogu üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu