Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

ABD Senatörü Lummis Bu Yaz En Az 50.000 Dolarlık Bitcoin Aldı

E

elif tanriverdi

Misafir
ABD Cumhuriyetçi Senatör Cynthia Lummis; perşembe günü yayımlanan belgelere göre 50.001-100.000 dolar aralığında değerde Bitcoin yatırımı yaptı.

ABD Senatörü Cynthia Lummis’in, STOCK yasası doğrultusunda yaptığı bildirim, kendisinin 16 Ağustos tarihinde en az 50.001 dolarlık Bitcoin gösterdi. Çünkü senatörlerin bilgi suistimali yapmasını önlemek amacıyla 2012’de STOCK yasası imzalandı. Bu yasaya göre de senatörler satın aldıkları; paylar, tahviller, emtia vadeli sözleşmeler ve daha farklı menkul kıymetler hakkında 45 gün içerisinde bildirimde bulunma şartı gelmiş oldu.

CNBC’nin haberine göre Bitcoin yatırımının neden olması gerekenden daha geç bildirildiğiyle “dosyalama hatasından” kaynaklı olduğu söyledi. Lummis ise Bitcoin’e ilk yatırımı 2013 yılında, damadından konu hakkında bilgi aldıktan sonra yaptığını açıklamıştı.

Lummis, Kongrenin bu yaz onayladığı altyapı tasarısının; kripto para sektöründeki aracı tanımının kısıtlanmasını sağlayacak şekilde değiştirilmesi için öneride bulunmuş fakat bu öneri kabul edilmemişti.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.