Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi 900 milyon kullanıcıya ulaşan Telegram, halka arza hazırlanıyor

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Günlük hayatımızın değişmez bir parçası haline gelen mesajlaşma platformları, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Telegram Kurucu Ortağı Pavel Durov, Financial Times'a yaptığı açıklamalarda şirketin güncel veriler ve halka arz ile ilgili önemli paylaşımlarda bulundu.

Durov'un yaptığı açıklamalara göre günümüzün en popüler mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan Telegram, halka arza hazırlanıyor. Durov'un paylaştığı bir diğer önemli bilgi ise platformun kullanıcı sayısı ile ilgili oldu.

Durov, Telegram'ın 900 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip olduğunu paylaştı. Karşılaştırmak gerekirse dünyanın en popüler mesajlaşma platformu olan WhatsApp'ın 2 milyarın üzerinde kullanıcısı bulunuyor.

Önümüzdeki yıl karlı olmayı hedeflediklerini belirten Durov, halka arz gerçekleştirmeyi düşündüklerini de sözlerine ekledi. Telegram'ın halka arzının 2026 yılından önce gerçekleşmesi bekleniyor.

Durov, yatırımcılardan 30 milyar dolar değerleme üzerinden yatırım teklifi aldıklarını da paylaştı. Kısacası Durov, bu açıklama ile birlikte Telegram'ın güncel değerlemesinin 30 milyar doların üzerinde olabileceğini de paylaşmış oldu. 2013 yılında kurulan Telegram'ın bugüne kadar 2,9 milyar doların üzerinde yatırım topladığını da ekleyelim.

Halka arzlardan bahsetmişken Reddit'i de unutmamak lazım. Sosyal medya ekosisteminin en popüler platformları arasında yer alan Reddit, geçtiğimiz Şubat ayında halka arz başvurusunu gerçekleştirdi. 6,4 milyar dolar değerleme üzerinden halka arz gerçekleştirmeyi hedefleyen Reddit, halka arzdan yaklaşık 750 milyon dolar elde etmeyi de hedefliyor.

Hem Reddit hem de Telegram'ın halka arz serüvenleri ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.