Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

17 günlük kapanma sürecinde BiP platformunda 65 milyon dakikalık görüntülü ve sesli görüşme gerçekleşti

A

Arden Papuççiyan

Misafir
WhatsApp'ın gizlilik politikaları nedeniyle kullanıcı kaybettiğini ve rakipleri konumunda bulunan Telegram, Signal ve BiP gibi servislerin hızlı bir şekilde kullanıcı kazandığını geçtiğimiz aylarda sizlere aktarmıştık. 17 günlük kapanma süreci ve servisleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, BiP'in güncel verileri ile ilgili detayları da paylaştı.

Edindiğimiz bilgilere göre Turkcell, kapanma sırasında da Türkiye genelinde çalışan 1300 kişilik saha ekibiyle 7/24 esasına göre hizmet vermeye devam etti. Erkan tarafından aktarılan bilgilere göre 17 günlük kapanma sürecinde BiP platformunda 65 milyon dakikalık HD kalitesinde görüntülü ve sesli görüşme gerçekleşti. Bu süreçte BiP platformu içinde toplamda 7,5 milyar aşkın mesaj iletildiğini de ekleyelim.

29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00'dan itibaren başlayıp 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00'e kadar süren kapanma dönemi sürecindeki verilere göre Turkcell’liler toplamda 8 milyar 934 milyon 901 bin 167 dakika konuştu.

Konuşma trafiğinin en yoğun olduğu il, 1 milyar 444 milyon 240 bin 786 dakika ile İstanbul oldu. İstanbul’u sırasıyla Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya takip etti. 17 günde içindeki veri kullanımı 200 milyon 55 bin 496 GB’a ulaştı. En fazla data kullanılan iller sıralamasında İstanbul ilk sırayı alırken, onu sırasıyla İzmir, Ankara, Bursa ve Kocaeli izledi.

17 gün boyunca Dergilik’ten 869 bin dergi, 521 bin gazete ve 2,6 milyon makale okundu. Son olarak yine bu süre zarfında TV+’ta 3,5 milyar dakikanın üzerinde yayın izlenirken, Lifebox’a 124 milyon fotoğraf ve 11 milyon adet video yüklendiğini de ekleyelim.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.