Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi 100 milyon dolar yatırım alan Geek+'ın değerlemesi 2 milyar dolara ulaştı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Teknoloji dünyasının geleceği olarak görülen robot teknolojileri her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Bu alanda hizmet veren girişimlerden biri olarak karşımıza çıkan Geek+, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Geek+ tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, E1 serisi yatırım turunda 100 milyon dolar yatırım aldı.

Geek+ tarafından paylaşılan bilgilere göre alınan 100 milyon dolarlık yeni yatırımla birlikte girişimin değerlemesi ise 2 milyar dolara ulaştı. 100 milyon dolarlık yatırım turuna Intel Capital, Vertex Growth ve Qingyue Capital'ın katıldığını da ekleyelim.


Hatırlatmak gerekirse Geek+, 2020 yılının Haziran ayında C serisi yatırım turunda 200 milyon dolar yatırım almıştı. Geçtiğimiz yıl ise finansal detaylarını açıklamadığı bir yatırım alan Geek+, aldığı 100 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte bugüne kadar toplamda 540 milyon dolar yatırım almış oldu.

Geek+ tarafından aktarılan bilgilere göre alınan 100 milyon dolarlık yatırım, global büyümenin yanı sıra Ar-Ge çalışmaları için kullanılacak. 2015 yılında Hongbo Li, Kai Liu, Xi Chen ve Yong Zheng tarafından Çin'de kurulan Geek+, depo, fabrika ve tedarik zinciri yönetimi için otonom mobil robotlar geliştiriyor.

Geçtiğimiz dönemlerde Güney Amerika'ya açılmak için Körber ile önemli bir iş birliğine imza attığını duyuran Geek+, bu iş birliği ile birlikte hem Brezilya hem de diğer Güney Amerika ülkelerine ulaşmayı hedefliyor. Oldukça hızlı bir şekilde büyüyen Geek+ girişiminin geçtiğimiz yılı 150 milyon dolar gelir ve 300 milyon dolarlık sipariş ile kapattığını da ekleyelim.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.