Bir göz at bakalım beğenicek misin çekirge?
Knight Online Oyununun Genel Bilgileri
#1


Knight Online, Mgame Corporation ve Noah System tarafından geliştirilmiştir. NTTGame tarafından yayınlanan, çok oyunculu, devasa bir çevrimiçi rol yapma (MMORPG) oyunudur. Dünyanın farklı bölgelerinde farklı şirketler tarafından ücretsiz (Free2Play) veya ücretli (Pay2Play) olarak hizmete sunulan Knight Online'ın toplamda seksenden fazla ülkede milyonlarca oyuncusu bulunmaktadır.

Knight Online, Haziran 2002'de Demo beta sürümü olarak sunucularını açmıştır. Açıldığı ilk dönemde oyunun adı "Knight Empire"dı ve K2Network şirketi tarafından yayınlanmaya başlamışdı. Karakterlerin maksimum ulaşabileceği seviye 65 ile sınırlandırılmıştı. Beta sürümünde sadece Ares sunucusuyla hizmet veriyordu. Oyunun tam sürümüyle açılan ilk sunucuları Ares, Dies , Beramus , Xigenon'dur. Knight Online ismine 2004 yılında geçiş yapmıştır. Fire Drake ve New Moradon patchleri oyunun haritalarında büyük gelişmelere sebep olmuştur.

Mgame Corporation 2012 yılında  oyunun yayıncısı olan K2Network'e usulsüzlük yapması iddiasıyla dava açmıştır.

Bu iddialara göre;
- VPN ile sunuculara bağlanan MGame’in bağlantısını koparması,
- K2Network 
Mgame'in Knight Online'a ait kaynak dosyalarını çalması, 
- Mgame'den habersiz bazı Türk oyuncularıyla anlaşma sağlayarak oyun içi eşya karşılığında maddi gelir elde etmesi, 
- Mgame'den izinsiz oyun için etkinlik düzenlenmesi
- Daha çok maddi kazanç sağlamak adına Free2Play limitinin azaltılması gibi nedenler yer almaktaydı.

  Dava sonuçlandığında K2Network ve Mgame, Knight Online işletme lisansıyla ilgili karşılıklı anlaşmaya varmış ve Mgame oyunu NTTGame isimli şirkete devretmiştir.

Oyunun çöküşe gelmesinde etkili olan 2012 yılındaki bu davalar, adaletsizlik sebebiyle oyuncuları kaçırmıştır. Gelişen teknoloji ile piyasaya giren yeni MMORPG oyunlarda, Knight Online oyununun büyük oyuncu kitleleri ile arasının açılmasına sebep olmuştur. 


knight-online-wallpaper.jpg
Admin - İmzası
 Birlik ve beraberlik; ölümden başka her şeyi yener.

Mustafa Kemal ATATÜRK.

Ara
Cevapla

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Sro.ooO
Silkroad Private Server
Ayraç Noktaları
Bünyemizde barındırılan ve genel kullanıma açılan silkroad private serverlarımız hakkında bilgilendirme yayınlarının paylaşılması amacıyla Sro.ooO sitemizde forum hizmeti verilmektedir.
Hızlı Linkler

Dost Siteler

Türkçe Çeviri: MyBBGrup, © 2002-2018 MyBB Group
Knight Online Oyununun Genel Bilgileri nedir?, Knight Online Oyununun Genel Bilgileri nasıl yapılır?, Knight Online Oyununun Genel Bilgileri hakkında detaylı bilgi, Knight Online Oyununun Genel Bilgileri indir, Knight Online Oyununun Genel Bilgileri donwload, Knight Online Oyununun Genel Bilgileri teması, Knight Online Oyununun Genel Bilgileri eklentisi, Knight Online Oyununun Genel Bilgileri hilesi, en iyi Knight Online Oyununun Genel Bilgileri, Knight Online Oyununun Genel Bilgileri destek, Knight Online Oyununun Genel Bilgileri yardım