Bir göz at bakalım beğenicek misin çekirge?
HTTP/2 Nedir? Ne İşe Yarar?
#1


QUIC, Google'ın UDP üzerinden gerçekleştirdiği deneysel ve düşük gecikmeli yeni bir internet protokolüdür. Genellikle hızın önemli olduğu ve gecikmeye tahammülün olmadığı alanlarda UDP kullanılıyor. QUIC Google'ın geliştirdiği bir protokol olarak karşımıza çıkmaktadır. Adını ise zaten hızı anlatmak için kullanılan İngilizce'deki Quick ifadesinden almaktadır. Hosting.com.tr teknik ekibi olarak tüm sunucularımızda aktif olarak QUIC protokolünü aktifleştirdik. Bu sayede sitelerinizin gecikmelerinde önemli düzeyde iyileştirmeyi sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek olmadan gerçekleştirmiş olduk.

linux hosting

QUIC çoğaltılmış bağlantı kümelenmesini desteklemektedir ve TLS/SSL ile benzer özellikler taşıyarak güvenli bir şekilde veri iletimini sağlamayı amaçlamaktadır. HTTP/2 protokolü ile aynı yapıda çalışmaktadır, ancak HTTP/2 protokolünün sağlayamadığı özellikler içermektedir. QUIC paket kaybı ve uzun RTT'lerin (Gidiş-Dönüş Zamanları) sorunlarını ele alarak gecikmeyi azaltmada yeni bir yaklaşım benimsemiştir. UDP (Kullanıcı Veri Birimi Protokolü) ile her yerde bulunan TCP'yi kullanarak eskisini yönetir ve ardından ikincisi ile gönderici ve alıcı arasındaki gidiş dönüş sayısını en aza indirir.

Web sitelerinde TCP bazlı gecikmeler bazen milisaniyeleri aşıp saniye bazına kadar ulaşıyor. Google'ın yeni protokolü QUIC ise işte tam olarak burada devreye giriyor. UDP ve TCP iletişim kurallarının en faydalı ve en iyi özellikleri alınıp ortaya harmanlanmış, modern, güvenli bir araç ortaya çıkmış oldu. Tarafımızda tüm sunucularımızda aktif olarak QUIC protokolü üzerinden hizmet sağlayarak bağlantı gecikmelerinizi minimum seviyeye çekmiş durumdayız.

linux web hosting

TCP + TLS + HTTP2'ye göre QUIC'in temel özellikleri:
Bağlantı kurma süresi kısaldı
Çerezleri depolayarak RTT süresini sıfırlama
Paket kaybını en aza indirme
UDP engellendiği durumlarda otomatik TCP'ye geçişi
Tek istekte tüm iletişimi tamamlama
Hosting.com.tr Sunucuları QUIC Protokolünü Destekliyor mu ?
Firma olarak sektörümüzde ki tüm yenilikleri, öncelikli olarak takip ederek müşterilerimizin en kaliteli hizmeti alması için özen gösteriyoruz. Bu kapsamda Türkiye de henüz çoğu firmanın desteklemediği QUIC Protokolü tüm sunucularımızda aktif olarak sağlanmaktadır. Hosting.com.tr teknik ekibi olarak sitelerinizin açılış hızlarının, son kullanıcı memnuniyetinin siz müşterilerimiz için ne kadar önemli olduğunun bilinci ile tüm yenilikleri ve güvenlik önlemlerini yakından takip ettiğimizi ve sistemlerimizi sizler için devamlı güncel tutmaktayız.
Ara
CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SEO Paketi Nedir? Ne işe Yarar? osman75 0 16 09-07-2019, Saat: 21:43
Son Yorum: osman75
  Deprem nedir? deniz 0 34 09-06-2019, Saat: 11:10
Son Yorum: deniz
  Web Hosting Nedir? Site Nasıl Hazırlanır? Laplace 0 30 02-06-2019, Saat: 18:01
Son Yorum: Laplace
  Reseller Hosting Nedir? Laplace 0 33 02-06-2019, Saat: 17:01
Son Yorum: Laplace
  Cloud (Bulut) Hosting ile Cloud Server'ın Farkı Nedir? Laplace 0 29 02-06-2019, Saat: 16:49
Son Yorum: LaplaceKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Sro.ooO
Silkroad Private Server
Ayraç Noktaları
Bünyemizde barındırılan ve genel kullanıma açılan silkroad private serverlarımız hakkında bilgilendirme yayınlarının paylaşılması amacıyla Sro.ooO sitemizde forum hizmeti verilmektedir.
Hızlı Linkler

Dost Siteler

Türkçe Çeviri: MyBBGrup, © 2002-2018 MyBB Group
HTTP/2 Nedir? Ne İşe Yarar? nedir?, HTTP/2 Nedir? Ne İşe Yarar? nasıl yapılır?, HTTP/2 Nedir? Ne İşe Yarar? hakkında detaylı bilgi, HTTP/2 Nedir? Ne İşe Yarar? indir, HTTP/2 Nedir? Ne İşe Yarar? donwload, HTTP/2 Nedir? Ne İşe Yarar? teması, HTTP/2 Nedir? Ne İşe Yarar? eklentisi, HTTP/2 Nedir? Ne İşe Yarar? hilesi, en iyi HTTP/2 Nedir? Ne İşe Yarar?, HTTP/2 Nedir? Ne İşe Yarar? destek, HTTP/2 Nedir? Ne İşe Yarar? yardım