Bir göz at bakalım beğenicek misin çekirge?
Boşanma Dilekçesi Örnekleri
#1


Boşanma Dilekçesi Örnekleri


bosanma-dilekcesi-ornegi-2019.jpg


Aşağıda sizlerle örnek bir boşanma dilekçesi örneği paylaştık. Ancak bu şablon boşanma dilekçesinin olması gereken unsurlarını taşıması için sizlere yardım amaçlı hazırlanmış bir şablondur. Boşanmanıza karar verilebilmesi için yeterli değildir. İçeriğinin mutlaka hukuki bilgiye sahip, Yargıtay Kararları ışığında boşanma davalarını takip eden kişilerce doldurulmasını ve izahatlerde bulunulmasını tavsiye ederiz.

Boşanma dilekçesi hazırlamak boşanma davalarının önemli adımlarındandır. Boşanma davası açmak istiyorsanız, burada paylaştığımız boşanma dilekçesi örneği size fikir verebilir. Boşanma dilekçesi nasıl yazılır sorusu bize sıkça gelen sorulardan olması nedeniyle böyle bir paylaşım yapmaktayız. Boşanma dilekçesi örneği word dosyası olarak sitemize yüklenmiştir ve ilgili butonlara tıklayarak düzenlemeye hazır bir şekilde indirebilirsiniz.

ANKARA (Hangi şehir yetkili ise) NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

DAVACI : İsim, TC Kimlik No, Adres

DAVALI : İsim, TC Kimlik No, Adres

KONU : Evlilik birliğinin temelinden sarsılması sebebine dayalı boşanma talebimize ilişkindir. (Velayet, nafaka, tazminat gibi talepler var ise ayrıca yazılmalıdır.)

AÇIKLAMALAR :

Evliliğin geçmişi, sorunlar ve boşanma sebepleri, çocuklar, çocukların durumu, velayet hususu, nafaka talepleri, tazminat talepleri, mal rejimine ilişkin talepler hukuki gerekçelerle yazılmalıdır.

HUKUKİ SSEBEPLER : TMK, BK vesair

HUKUKİ DELİLLER : Tanık, yemin, bilirkişi, nüfus kayıtları, telefon kayıtları ve sunacağınız diğer tüm hukuki deliller detaylı bir şekilde yazılmalıdır.

TALEP VE SONUÇ : Yukarıda arz ve izah edilen ve de resen açıklanan sebeplerle haklı davamın kabulü ile boşanmamıza karar verilmesine, yargılama giderleri ve vekalet ücretinin karşı taraf üzerine yükletilmesine karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.

Davacı

Tülin YILMAZ

Detaylar ve doc örneğini indirmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak : https://tulinbabaoglan.av.tr/bosanma-dilekcesi-ornegi//
Ara
CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  TERK ETME NEDENİYE BOŞANMA DAVALARI nanomedya 0 2 3 saat önce
Son Yorum: nanomedya
  Anlaşmalı boşanma protokolü örneği 2019 nanomedya 0 6 18-05-2019, Saat: 16:24
Son Yorum: nanomedya
  Boşanma Davası Açma Ücreti Masrafları 2019 nanomedya 0 6 18-05-2019, Saat: 15:53
Son Yorum: nanomedya
  Anlaşmalı Boşanma Davası Hakkında Bilgiler nanomedya 0 6 18-05-2019, Saat: 15:27
Son Yorum: nanomedyaKonuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi
Sro.ooO
Silkroad Private Server
Ayraç Noktaları
Bünyemizde barındırılan ve genel kullanıma açılan silkroad private serverlarımız hakkında bilgilendirme yayınlarının paylaşılması amacıyla Sro.ooO sitemizde forum hizmeti verilmektedir.
Hızlı Linkler

Dost Siteler

Türkçe Çeviri: MyBBGrup, © 2002-2018 MyBB Group
Boşanma Dilekçesi Örnekleri nedir?, Boşanma Dilekçesi Örnekleri nasıl yapılır?, Boşanma Dilekçesi Örnekleri hakkında detaylı bilgi, Boşanma Dilekçesi Örnekleri indir, Boşanma Dilekçesi Örnekleri donwload, Boşanma Dilekçesi Örnekleri teması, Boşanma Dilekçesi Örnekleri eklentisi, Boşanma Dilekçesi Örnekleri hilesi, en iyi Boşanma Dilekçesi Örnekleri, Boşanma Dilekçesi Örnekleri destek, Boşanma Dilekçesi Örnekleri yardım