Bir göz at bakalım beğenicek misin çekirge?
[-]
Beton Vibratörü, Beton Kovası, Perdah Makinası
#1
Beton Vibratörü
İnşaat çalışma alanlarında kullanılan ve işleri oldukça kolaylaştıran inşaat araçlarından birisidir. Beton vibratörü günlük kullanımının ihtiyacı olarak inşaat sektöründe oldukça fazla ve her alanında kullanılabilmektedir. Beton kalıplarına dökülen beton, vibratör sayesinde titreşimli dalgalar yayarak döküm esnasında oluşan boşlukları doldurmaktadır.
Ne işe yarar?
Beton yapıların sağlamlığı ve güvenliği için oldukça önemli bir görevi olan beton döküm iyileştiricisi olarak bilinmektedir. Betonun tamamen homojen, eşit bir şekilde yayılıp özellikle temelde beton boşluğundan kaynaklı zayıflıklar ve boşluklar olmasını önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Vibratör ismi yarattığı titreşimden dolayı konulmuş olan beton vibratörü ortaya çıkardığı titreşim dalgaları ile sıvı betonun kurumadan önce boşluk bırakmamasını ve her yere homojen olarak dağılmasını sağlamaktadır. Bu sayede beton iyice yayılarak temel sağlam bir hale gelir.
Beton Kovası
Beton Kovasının kullanıldığı alanlar arasında bina inşaatları, AVM inşaatları, baraj inşaatları, termik santraller, liman ve iskele inşaatları, metro inşaatları ve şaftlarında, tünel inşaatları ve şaftlarında,   cami inşatları, stadyum inşaatları, minarede, kulelerde, baca içi beton dökümünde, prekast dökümünde, helikopterde beton dökümünde, bina çatılarına ve istinat duvarlarına mıcır sermek gibi birçok alanda kullanılır.
Beton kovasını kullanırken, bağlantı noktalarını uygun tonajda ve bağlantılarının düzgün olmasına dikkat etmek, halat veya zincirlerin yıpranmamış olmasına ve yine tonajlarına uygun şekilde kullanmak gerekir, beton-harç kovasını her kullanmadan sonra yıkamakta ve kalıp yağı ile yağmakta fayda vardır, bu ürünün ömrünü uzatır.
 
Perdah Makinası
Perdah makinası, dökülen beton henüz sertleşmemişken beton zemininin düzleşmesi, betonunun arasındaki boşlukların kapatılması ve zeminin daha sağlam olması için altında hızla dönen mala benzeri düz parçalar bulunan makine.

Ara
CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Çöp kovası sipariş sitesi xenops 0 39 03-02-2020, Saat: 23:17
Son Yorum: xenops
  Sabit Beton Santralleri sosyaladam 0 171 18-05-2019, Saat: 14:39
Son Yorum: sosyaladamKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Metaren.Web.TR
Webmaster ve Oyuncu Forumu
Webmaster ve Oyuncu gruplarının bilgi paylaşım ve içerik paylaşımında bulunduğu forumumuza hoş geldiniz. Website ve işletme tanıtımlarınızı yaparak ziyaretçi sayınızı arttırabilir, sorularınıza yanıt alarak sorunlarınızı çözebilirsiniz.
Hızlı Linkler

Dost Siteler

Türkçe Çeviri: MyBBGrup, © 2002-2018 MyBB Group
Beton Vibratörü, Beton Kovası, Perdah Makinası nedir?, Beton Vibratörü, Beton Kovası, Perdah Makinası nasıl yapılır?, Beton Vibratörü, Beton Kovası, Perdah Makinası hakkında detaylı bilgi, Beton Vibratörü, Beton Kovası, Perdah Makinası indir, Beton Vibratörü, Beton Kovası, Perdah Makinası donwload, Beton Vibratörü, Beton Kovası, Perdah Makinası teması, Beton Vibratörü, Beton Kovası, Perdah Makinası eklentisi, Beton Vibratörü, Beton Kovası, Perdah Makinası hilesi, en iyi Beton Vibratörü, Beton Kovası, Perdah Makinası, Beton Vibratörü, Beton Kovası, Perdah Makinası destek, Beton Vibratörü, Beton Kovası, Perdah Makinası yardım