Bir göz at bakalım beğenicek misin çekirge?
almanya konsolosluğu izmir
#1


iDATA, Türkiye'nin birçok ilinde hizmet veren, Almanya konsolosluğu tarafından resmi bir şekilde görevlendirilmiş tek vize başvuru merkezidir. Almanya'ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşların konsoloslukla arasındaki işlemlerin hızlı ve kolay bir şekilde halledilmesi için gereken bütün işlemleri yapmaktadır. Bu noktada vize başvurunuzu iDATA üzerinden yapıyor olsanız da olumlu veya olumsuz cevabı vermek bu kurumun yetkileri arasında değildir. Alman vizesi alıp alamayacağınıza konsolosluklar karar vermektedir.

Almanya konsolosluklarının iş yükünü azaltma ve insanların eksik evraklar yüzünden ret yemesini engelleme konusunda iDATA oldukça etkili işler ortaya koyuyor. Schengen vizesi (90 günden kısa süreli AB vizesi) veya ulusal vize (90 günden fazla kalacaklar için vize) almak isteyenler için konsoloslukların istediği evrakların eksiksiz bir şekilde toplanması konusunda insanlara yardımcı oluyorlar. Bu sayede konsolosluğa ulaşan başvurularda herhangi eksik bir belge bulunmuyor ve kabul oranları da oldukça yüksek oluyor.

Almanya vizesi, Almanya'ya 90(doksan) gün ve daha kısa süreli örneğin turistik, aile/arkadaş ziyareti, ticari ve bunlara benzer amaçlı olarak mı ya da eğitim almak, çalışmak, aile birleşimi gibi 91(doksan bir) gün ve daha uzun süreli oturum amaçlı bir seyahat mi yapacaksınız? Lütfen öncelikle seyahat sürenize karar verin.

Almanya vize işlemlerinde iki türlü vize bulunmaktadır. Eğer seyahat süreniz doksan gün ve daha kısa süreli olacaksa Schengen daha uzun süreli olacaksa Ulusal vize türüne başvuru yapmanız gerekmektedir.

Schegen vizesi için Türkiye'de İDATA kurumu yetkilendirilmiştir. Başvurunuzu öncesinde randevu alarak doğrudan bu kurumun ofislerinden herhangi birine yapabilirsiniz.

Ulusal vize başvurusu ise yalnızca Ankara, İstanbul ve İzmir konsolosluklarına randevu alınarak yapılabilmektedir.

Anahtar Kelimeler : almanya vizesi için gerekli evraklar , almanya konsolosluğu ankara , almanya konsolosluğu istanbul , almanya konsolosluğu izmir
Ara
CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İzmir Graffiti, Profesyonel Graffiti hizmeti vermekteyiz Laplace 0 11 12-07-2019, Saat: 18:16
Son Yorum: Laplace
  İzmir Çiçek Satın Al Laplace 0 20 26-06-2019, Saat: 17:04
Son Yorum: Laplace
  İzmir Çiçek Laplace 0 21 26-06-2019, Saat: 17:02
Son Yorum: Laplace
  İzmir Beyaz Eşya Servisi deniz 0 25 17-06-2019, Saat: 21:54
Son Yorum: deniz
  İzmir Çiçek Laplace 0 33 15-06-2019, Saat: 14:03
Son Yorum: LaplaceKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Sro.ooO
Silkroad Private Server
Ayraç Noktaları
Bünyemizde barındırılan ve genel kullanıma açılan silkroad private serverlarımız hakkında bilgilendirme yayınlarının paylaşılması amacıyla Sro.ooO sitemizde forum hizmeti verilmektedir.
Hızlı Linkler

Dost Siteler

Türkçe Çeviri: MyBBGrup, © 2002-2018 MyBB Group
almanya konsolosluğu izmir nedir?, almanya konsolosluğu izmir nasıl yapılır?, almanya konsolosluğu izmir hakkında detaylı bilgi, almanya konsolosluğu izmir indir, almanya konsolosluğu izmir donwload, almanya konsolosluğu izmir teması, almanya konsolosluğu izmir eklentisi, almanya konsolosluğu izmir hilesi, en iyi almanya konsolosluğu izmir, almanya konsolosluğu izmir destek, almanya konsolosluğu izmir yardım