Bir göz at bakalım beğenicek misin çekirge?
[-]
Admin Paneli ve Çeşitleri
#1
ADMİN PANELİ


Bir tür yönetici panelidir. Web sitesini kuran kişi tarafından veya kuran kişinin yöneticilik verildiği kişiler tarafından kullanılır. Normal kullanıcılar bu panele normal şartlar altında erişemezler. Bazı admin panelleri açık olsa bile sadece belirli bir ip adresine atanır bu sayede yöneticiden başka biri panele erişemezADMİN PANELİ ÇEŞİTLERİ


1-) CPANEL: Linux işletim sistemlerinde çalışan bir paneldir. En büyük avantajlarından biri php tabanlı olmasıdır. Dünyada en çok kullanılan panel çeşididir ve ödüllüdür. C panel üzerinde veri tabanı oluşturma, e-mail açma ve yönetme ,ftp kullanma, disk trafik kullanım bilgileri vb. gibi daha birçok özelliği kullanabilirsiniz.

2-) PLESK: Windows da kullanılan bir yönetim paneli çeşitidir. Windows tabanlı olduğu için kullanımı çok rahattır. 2003 yılından sonra kullanılmaya başlanmıştır.
Sonrasında parallels şirketi tarafından satın alınmıştır. Plesk ile sunucu üzerinde kullanıcı hesapları, web siteleri, mail adresleri oluşturabilir ve dns girdileri kolaylıkla yapılabilir.

3-) WORDPRESS: Php ve mysql tabanlı bir içerik yönetim sistemidir. 2001 yılında geliştirilmeye başlanmıştır ve gpl lisanslıdır. Wordpress ile çok hızlı indexleme, kullanım kolaylığı, açılış hızı, esnek yapısı ve binlerce farklı ara yüze sahip olmasıyla alanında lider'dir. Sadece bir içerik yönetimi sistemi değil, her türlü içeriğin yayınlanabileceği açık kaynak kodlu bir web yazılımıdır. Aynı zamanda bazı kişiler tarafından blog olarak'ta kullanılır.

4-) DİRECTADMİN: Linux işletim sistemlerinde çalışan bir paneldir. C panel ile neredeyse aynı özzeliklere sahiptir en farklı Özelliği sadeliği'dir. Genelde sadeliği ve hızı ile ünlüdür hızı ve sadeliği seven kullanıcılar tarafından kullanır.

5-) WEBMİN: Linux ve unix işletim sistemleri için hazırlanmış bir yönetim paneldir. Webmin ile kullanıcı hesaplarının ayarları,apache, dns,dosya paylaşımları gibi bir çok işlemi kolayca yapılabilir. İçerisinde birçok web eklentisi mevcuttur. Genelde çok fonksiyonlu işlemler yapmak isteyenler tarafından kullanılır.

Ara
Cevapla

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
Metaren.Web.TR
Webmaster ve Oyuncu Forumu
Webmaster ve Oyuncu gruplarının bilgi paylaşım ve içerik paylaşımında bulunduğu forumumuza hoş geldiniz. Website ve işletme tanıtımlarınızı yaparak ziyaretçi sayınızı arttırabilir, sorularınıza yanıt alarak sorunlarınızı çözebilirsiniz.
Hızlı Linkler

Dost Siteler

Türkçe Çeviri: MyBBGrup, © 2002-2018 MyBB Group
Admin Paneli ve Çeşitleri nedir?, Admin Paneli ve Çeşitleri nasıl yapılır?, Admin Paneli ve Çeşitleri hakkında detaylı bilgi, Admin Paneli ve Çeşitleri indir, Admin Paneli ve Çeşitleri donwload, Admin Paneli ve Çeşitleri teması, Admin Paneli ve Çeşitleri eklentisi, Admin Paneli ve Çeşitleri hilesi, en iyi Admin Paneli ve Çeşitleri, Admin Paneli ve Çeşitleri destek, Admin Paneli ve Çeşitleri yardım